Mojehobby.cz
Freehosting Ic.cz

Návody, výkresy........
    Výkres modelu C-130 "Hercules" ve formátu DWG. Jedná se o polomaketu o rozpětí 1900 mm z polystyrenu. Výkres jsem nakreslil v době, kdy jsem létal s Transallem. Nikdy jsem "Herku" nepostavil, protože se jich mezitím vyrojilo dost na jiných letištích a já rád stavím modely nejen alespoň trochu zvláštní, ale především takové, se kterými nikdo nelétá, nebo alespoň nejsou tolik rozšířené.
    Výkres modelu Grumman F3F-1 ve formátu DWG. Jedná se o polomaketu v měřítku 1:12 o rozpětí 816 mm z polystyrenu. Model je určen pro pohonnou jednotku s motorem BM 2410-12. Je možno samozřejmě použít jiný adekvátní pohon.
   Jak potahovat křídlo papírem bez laku a nepříjemných průvodních jevů s tím spojených, jako jsou "upatlané" prsty, nepříjemné výpary a pod.
   Předně je třeba upozornit, že lakování vypínacím lakem se nevyhneme, ale tu méně příjemnou část s přilepováním potahu můžeme vypustit.....
   Úprava "švédského" závěsu: Ležel mi doma pár "švédských" závěsů křidélek. Jeden čas jsem jej měl na modelu, ale přesnost řízení nebyla nic moc.
   Bylo mi však líto závěsy nevyužít, tak jsem se pokusil je upravit.....
   Pro nadšence a amatérské experimentátory v oblasti elektrodmychadel jsem si dovolil naskenovat nějaké články, zabývající se stavbou amatérského dmychadla a provozem v modelech.
   Při listování staršími čísly časopisu L+K jsem narazil na několik zajímavých článků, zabývajících se různými konstrukčními prvky starých letadel a problematikou dvouplošníků. Taktéž jsem nascanoval článek o rotačních hvězdicových motorech, který by mohl také zajímat milovníky "hadraplánů",
   Článek, pojednávající o lozengových kamuflážích německého letectva WWI je ke stažení zde.
Podklady letadel WWI:
Británie Francie
Itálie Německo
Rakousko-Uhersko Rusko
USA Zbraně