Mojehobby.cz
Freehosting Ic.cz


Britten Norman BN-2A Islander
- 1300 mm
- 940 mm
- 2 x RS 380
- 6 - 8 čl. N-1700SCR
- Graupner 6 x 4
- S, V, Mot.
- 1200 g


    Islander byl můj první z řady dvou a vícemotorových modelů. Postavil jsem ho podle plánku P. Hustáka, který vyšel někdy v osmdesátých letech v časopise Modelář.
    První ze dvou exemplářů, postavený mezi Vánočními svátky byl poháněn dvojicí elektromotorů Mabuchi RS 380, napájených šestičlánkem Panasonic High Amp Plus 1500mAh. Zálet proběhl během novoročního polétáni a hned napoprvé letěl jak "z praku".
Později jsem mu "přidělil" i podvozek, se kterým bez problémů startoval ze země. Tento model je na první fotografii. Létal jsem s ním několik sezón, než jsem ho "procedil" skrz vzrostlý modřín.
    Později jsem jej postavil ještě jednou, použil jsem původní motory, jen zdrojem byl osmičlánek Sanyo N-1700 SCR. Viz. druhé foto. Kariéru druhého modelu ukončil nezodpovědný modelář, shodou okolností opět na novoročním létání, který si zapnul vysílač aniž by se zajímal o to, jestli někdo a s jakým kanálem létá. Samozřejmě měl stejný kanál, jako já.
    Oba modely byly stavěny klasickou celobalzovou metodou, potažené nažehlovací fólií. Výborný model s nezáludnými letovými vlastnostmi, vhodný i pro začátečníka.