Mojehobby.cz
Freehosting Ic.cz

Nástroje, pomůcky, rady a návody
   Něco z mé výbavy

    Tak předně čím "kočíruji" své modely. Již 13 let mi k mé naprosté spokojenosti spolehlivě slouží souprava Graupner FM-314 35 MHz, doplněná o Dual Rate a zatím jeden neproporcionální přepínač. Pult jsem si vyrobil ze styroporu, polepeného dýhou. Tzv. "háky" jsou do pultu zašroubovány, takže jsou snadno demontovatelné. Rádio spolu s ostatní potřebnou výbavou si na letiště vozím v alu kufru zakoupeném v OBI.
    Vzhledem k tomu, že létám "elektry", pořídil jsem si na letiště nabíječ AQC 4F, se kterým jsem zatím maximálně spokojen. Je pravda, že nepoužívám žádné LiXX akumulátory, ale staré dobré NiCd, takže mě případné nedostatky tohoto nabíječe v oblasti LiXX netrápí. K nabíječi jsem si udělal i chladič akumulátorů ze dvou starších větráků z PC a pár kousků plastových desek.
    Povrchovou úpravu modelů provádím vesměs stříkáním barvami Humbrol. Ke stříkání používám ruskou aranžérskou pistoli Aerograf. Na běžnou povrchovku bohatě dostačující. Pokud potřebuji tenkou linku, tak ji buď stříkám pomocí šablony, nebo použiju samolepící fólii, což je nejméně pracné s velmi dobrým výsledkem.