Mojehobby.cz
Freehosting Ic.cz

Albatros E.VIII
- 1068 mm
- 650 mm
- BM 2410-12
- 2S Konion 1100mAh
- 10x5
- S, V, Mot.
- 540 g


   Již několik let se mi doma prášilo na stavebnici Albatros E.VIII od firmy GEBHART. Letos v zimě (2019/2020) jsem se konečně rozhoupal model postavit.
    Model je fikcí, takovýto letoun ve skutečnosti nikdy nelétal. Nicméně se mi na stavebnici líbil velmi pěkný laminátový trup. Barevné pojetí ve stavebnici bylo příšerné, tak jsem se rozhodl model trochu připodobnit skutečnosti. Odstranil jsem potah červenou fólií a křídla a ocasní plochy jsem potáhl oblíbeným Modelspanem obarveným v čaji. Rozhodl jsem se, že z toho udělám "prototyp" stíhacího parasolu a vzhledem k tomu, že se mi nechtělo použít ve stavebnici dodanou atrapu motoru, která měla jen 5 válců, tak jsem z toho udělal prototyp Rakousko-Uherského Albatrosu Oeffag se zakapotovaným motorem :-)

    Velká většina skutečných Albatrosů měla trup v barvě lakované překližky a laminátový trup ve stavebnici přímo sváděl k této úpravě. Po přebroušení trupu pod vodou jsem jej nastříkal béžovou barvou ve spreji, kterou jsem zrovna měl doma. Neřešil jsem realný odstín, je to jen fikce, tak je to jedno. Na takto nastříkaný trup jsem "nafládroval" dřevo pomocí olejových barev Siena pálená a Umbra pálená, tak, jak to dělají plastikoví modeláři. Po několikadenním zasychání je celý trup zalakován vodou ředitelným lakem. Následně jsem pomocí barev Humbrol naznačil na přídi "kartáčované" plechové panely. Zbytek už nepotřebuje popis. Snad jen, že jsem předělal podvozek z jednoduchého strunového na klasický vzpěrový a použil loukoťová pěnová kola, ta ve stavebnici vypadala jak od trakaře.

   Model je osazen dvěmi 9gr. servy Dynam s přijímačem Hitec HFS - 05MS. Motor BM 2410-12 je přes 22A regulátor napájen dvoučlánkem Konion 1100mAh. Dnes (4.4.2020) proběhl zálet. Model létá velmi stabilně a spořádaně, k horizontálnímu letu stačí půl plynu. Ve vzduchu vypadá díky zbarvení docela zajímavě.