Mojehobby.cz
Freehosting Ic.cz

Zavírání nebe 14.10.2006


    V sobotu 14.10.2006 jsme na našem letišti v Manušicích uspořádali akci s názvem "Zavírání nebe". Létat samozřejmě chodíme celoročně, ale chtěli jsme využít pravděpodobně poslední hezký víkend letošního celkem povedeného podzimu k akci, na které bychom se sešli na letišti v hojnějším počtu, než tomu bývá během sezóny.
    Naše pozvání již tradičně přijala Liberecká parta s modely z WWI a tak bylo zase na co koukat a o čem hovořit. Jak je patrno z fotografií, akce byla zahájena již v pátek (navzdory skutečnosti, že bylo třináctého).
    Bohužel se tato akce neobešla beze ztrát, naštěstí jen materiálních. Během ukázky skupinového létání nám byl v modelovém provedení předveden nedávný "Bratislavský kill" a Depperdussin Monocoque Milana Slouky se poroučel k zemi bez ocasních ploch. Modelu je velká škoda, protože i přes ne zrovna ideální proporce předlohy létal opravdu nádherně realisticky. Ale jak znám Milana, dlouho bez modelu nebude. Přejeme mu šťastnou ruku při volbě předlohy a těšíme se, že k nám přijede nový model zalétat, stejně, jako svého již známého čtyřplošného Eulera.

   P.S. Nenechte se zmást datem na fotografiích, kolegovi se nějak poondil fotoaparát :-)) Bohužel já si svůj zapoměl doma, tak jsem se musel spokojit s fotkami od kolegy "Gardena".